Sportuojant su kabykla (anglų k. – springpole) daugiausia dirba šuns žandikaulio, kaklo, nugaros raumenys, be to, šuo mokosi kvėpuoti įsikandęs. Šuns noras dirbti su springpole daugiausia priklauso nuo paveldėjimo ir kažkiek nuo dresūros, sudominimo. Žandikaulių stiprumas ar silpnumas tam jokios įtakos nedaro. Tai ne tiek kandimo galios, kiek raumenų ištvermės treniruoklis.
Kabyklos pagrindą sudaro trys dalys – stiprus tvirtinimas, tampri dalis ir įsikandimui tinkantis žaislas. Tamprioji dalis reikalinga tam, kad šuniui sudarytų pasipriešinimą, šitaip palaikydama susidomėjimą ir norą “kovoti” su nematomu konkurentu.
Kabyklą galima tvirtinti gana įvairiose vietose, tai daugiausia priklauso nuo jūsų galimybių. Tai gali būti medžio šaka, namo sija arba specialus tvirtinimą ant sienos ar žemės. Būtina įsitikinti, kad tvirtinimo detalės yra patikimos ir atlaikys nuolatines apkrovas. Tvirtinimui prie kabinimo vietos galite naudoti tvirtą grandinę, karabiną (pvz. naudojamą alpinizmui). Taip pat galima naudoti ir tvirtą antkaklį, bet įsitikinkite, ar sagtis patikima.
Tamprumui dažniausiai naudojama spyruoklė. Visgi reikėtų rimtai pasvarstyti, ar rinktis spyruoklę, ar kokį nors jos pakaitalą. Kai šuo įsiaudrinęs dirba, jis gali šoktelėti žymiai aukščiau, negu jūs tikėjotės, ir netyčia dantimis sugriebti už spyruoklės. Kad išvengtumėte tokios problemos, turite kelias išeitis. Arba pasirūpinkite, kad spyruoklė būtų tikrai aukštai, pvz, panaudokite labai ilgą tvirtą virvę, arba ją tvirtai apvyniokite, arba naudokite pakaitalą kaip dviračio kamera. Jei šuo nemažai sveria arba yra labai aršus tampytojas, reikėtų rinktis tvirtą spyruoklę, o jei pasirinkote dviračio kamerą, tai geriau naudokite dvi vienu metu. Galų gale užtenka žaislą pakabinti ant tvirtos, lanksčios šakos – ir apie spyruokles nebeteks galvoti.
Paskutinioji kabyklos dalis leis jums pasitelkti visą svo turimą fantaziją. Čia galimos įvairios variacijos. Galima prie spyruoklės/kameros pritvirtinti storą, tvirtą virvę, o prie jos galo – žaislą. Tai gali būti ir šuns pamėgtas pliušinis žaisliukas, dresūrai naudojama pelė arba peciali šunims skirta suvytų siūlų virvė.
Nepasiekus vienerių metų ribos, nederėtų įrenginio kabinti aukštai – bent dvi šuns kojos turėtų likti ant žemės. Taip pat įrenginį kabinkite žemai, jei šuo yra didelis ar senyvas. Jauni, smulkesnio sudėjimo šunys gali drąsiai žaisti didesniame aukštyje. Visgi įrenginio pakabinimo aukštis priklauso ir nuo šuns noro, užsivedimo. Kai kuriem patinka jausti pagrindą po kojomis, kai kurie, priešingai, – tikri šokliai ir skraiduoliai.